NASZE

USŁUGI

Odzyskiwanie długów:

Zatory płatnicze mogą być przyczyną problemów nawet najlepiej prowadzonej firmy. Często również paraliżują budżet prywatny. Prowadzą do sytuacji stresujących oraz rodzą często nieodwracalne skutki. Skuteczne zapobieganie powstawania zatorów i zdecydowana polityka odzyskiwania długów to elementarne podstawy rzetelnej strategii finansowej.

MEDIACJE

Poprzez ugodę można osiągnąć najlepsze rezultaty rozwiązania sporu i to bez konieczności występowania do Sądu. Również w trakcie procesu strony mogą wnioskować o mediacje. Podczas poufnej rozmowy z bezstronym mediatorem możliwe jest ustalenie wspólnego stanowiska, które usatysfakcjonuje obie strony sporu. Niektóre ugody mają moc orzeczeń sądowych.

OCHRONA MAJĄTKU

Kłopoty finansowe nierzadko są przyczyną osobistych problemów całej rodziny lub firmy. Większość przepisów przewiduje ochronę wierzycieli, ale nie możemy zapomnieć, że możliwa jest również ochrona majątku dłużnika. Pomagamy zabezpieczyć się jeszcze przed pojawieniem się problemów finansowych, a gdy te już się pojawią oferujemy wsparcie w negocjacjach z wierzycielami, rozmowach z komornikami i urzędami, przeprowadzamy restrukturyzację lub upadłość. Jesteśmy gotowi chronić Państwa majątek w każdej trudnej sytuacji.

WSPARCIE NA STARCIE

Pierwsze kroki w biznesie są kluczowym czynnikiem jego powodzenia. Oferujemy wsparcie dla osób otwierających firmy, pomagamy wybrać odpowiednie formy prowadzenia działalności, opodatkowania i analizujemy wszelkie możliwe zagrożenia. Dzięki temu pomożemy w zwiększeniu Państwa zysków, a także pomożemy ochronić prywatny majątek w razie ewentualnego biznesowego niepowodzenia.

OPTYMALIZACJA FIRM

Każdy przedsiębiorca chciałby zminimalizować koszty działalności jednocześnie usprawniając procesy w swojej firmie. Jest to możliwe. Poprzez wybór właściwej formy prowadzenia działalności, odpowiedniej formy opodatkowania, a także przeprowadzaniu audytów wewnętrznych pomagamy optymalizować działalność przedsiębiorstw.

SPORY SĄDOWE

Nie da się ich uniknąć. Sądy jednak nie są tak straszne, jak się niektórym wydaje. Choć postępowania żądzą się swoimi ściśle określonymi regułami, których nieznajomość może powodować strach lub stres, często droga sądowa jest jedynym i ostatecznym rozwiązaniem. Zdarza się również i tak, że to Ty zostaniesz pozwany. Pomagamy naszym Klientom w prowadzeniu sporów Sądowych i zapewniamy udział wykwalifikowanych pełnomocników procesowych wyspecjalizowanych w każdej dziedzinie prawa, aby jak najlepiej zabezpieczyć ich interesy.

DORADZTWO PODATKOWE

Benjamin Franklin powiedział, ze "na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki", i to właśnie podatki stanowią jedno z naszych większych obciążeń finansowych. Dzięki wybraniu odpowiedniej formy opodatkowania i zastosowaniu różnych technik optymalizacji możemy w legalny sposób pomóc Państwu w zmniejszeniu obciążeń podatkowych. Skomplikowane przepisy prawne sprawiają, że zdecydowana większość osób nie zdaje sobie sprawy z przysługujących im ulg i zwolnień, albo nie umieją ich zastosować. Pomagamy w interpretacji tych przepisów, jak również w sporach z organami podatkowymi.

RESTRUKTURYZACJA I UPADŁOŚĆ GOSPODARCZA

Każdy przedsiębiorca stara się rozwiązywać swoje problemy własnymi siłami. Zdarzają się jednak sytuacje nadzwyczajne, w których, mimo dochowania najwyższej staranności, kłopotów nie da się uniknąć. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą przepisy o restrukturyzacji, które umożliwiają wsparcie profesjonalnych doradców restrukturyzacyjnych i nadzór Sądu nad całym procesem naprawczym. Jeżeli sytuacja nie daje podstaw do ratowania firmy, ogłoszenie upadłości jest nie tyle obowiązkiem przedsiębiorcy, ale także możliwością uwolnieni się odpowiedzialności prywatnym majątkiem za zobowiązania firmy.

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

Utrata pracy, problemy rodzinne i zdrowotne, jak również wiele innych czynników może wpłynąć na osobiste problemy finansowe i doprowadzić do niewypłacalności. Jeżeli stan taki nie jest spowodowany zamierzonym działaniem, osoby fizyczne mogą skorzystać z ochrony przewidzianej przepisami o upadłości konsumenckiej. Pod nadzorem Sądu sporządzony zostanie plan spłaty długów zabezpieczający niezbędne środki na życie i utrzymanie dłużnika oraz jego rodziny. Z chwilą ogłoszenia upadłości kończą się wszystkie egzekucje komornicze, a po zakończeniu całego procesu Sąd może nawet zwolnić Dłużnika od niektórych zobowiązań. Nowe przepisy usprawniają całą procedurę.

SPADKI

Śmierć osoby najbliższej to bardzo trudny czas, a sprawy związane z podziałem majątku po zmarłym nie należą ani do przyjemnych, ani do łatwych. Naszym Klientom pomagamy w ustaleniu kręgu spadkobierców, poszukiwaniu i ocenie prawomocności testamentów, jak również przeprowadzenia postępowań w sprawie stwierdzenia nabycia spadku oraz podziału majątku pomiędzy spadkobiercami. Oferujemy również wsparcie przy prawidłowym sporządzaniu testamentów i dyspozycji własnym majątkiem w sposób maksymalnie zabezpieczający interes testatora i spadkobierców.

CODZIENNE WSPARCIE
W BIZNESIE

Nadmiernie rozbudowany system administracyjny sprawia, że prowadzenie biznesu w dzisiejszych czasach jest trudne. Wiele instytucji żąda, aby ich sprawy załatwiane były w pierwszej kolejności. Przedsiębiorcy nierzadko musza wiec porzucać swoje bieżące obowiązki i odsunąć sprawy ważne, by zająć się sprawami urzędowymi. Jest to realne zagrożenie dla działalności wielu firm. Dbając o bezpieczeństwo Państwa firmy zajmujemy się bieżącymi sprawami administracyjnymi i podatkowymi, a także pomożemy ustalić odpowiednie procedury postępowania.

Skontaktuj się z nami

KANCELARIA PRAWNA EUROTAS SP. Z O.O.

Telefon:+48 61 666 02 68
FAX:+48 61 642 72 33
E-mail: kancelaria@eurotas.pl

ul. Podchorążych 33
60-143 Poznań

KANCELARIA PRAWNA EUROTAS SP. Z O.O.

ul. Podchorążych 33
60-143 Poznań

Telefon:+48 61 666 02 68
FAX:+48 61 642 72 33
E-mail: kancelaria@eurotas.pl

Skontaktuj się z nami